Dobra restauracja włoska Kraków

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród licznych możliwości, jakie daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń oraz duża porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne potrawy włoskie

Makarony to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. kuchnia włoska w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, tortellini, ravioli i liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mascarpone oraz pecorino.
Zobacz film