Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety zazwyczaj dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, wobec tego też całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz przede wszystkim też ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo urodzone maleństwo daje sporo radości, niemniej jednak też o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Właściwe ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalistyczne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci tworzone są idealne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, jednak także o ich komfort i właściwe samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.